fbpx

CHP Kılıçdaroğlu’na tam yetki verdi: Akşener ve Kılıçdaroğlu yarın görüşecek

Paylaş

CHP Grup Başkanvekilleri, yayınladıkları bildiriyle cumhurbaşkanı adaylığını belirlemede Kılıçdaroğlu’na tam yetki verdiklerini açıkladı. Bu gelişmenin ardından Akşener ve Kılıçdaroğlu yarın görüşecek.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na cumhurbaşkanı adayını belirleme sürecinde oybirliğiyle tam yetki verilmesinin ardından, CHP Grup Başkanvekillerinin yayınladığı bildiri konuşulurken, isminin metinde geçmediği bir adayın da gündemde olduğu ifade edildi.

Halk TV Haber Yayın Yönetmeni Bengü Şap Babaeker, bağlandığı programda CHP ve İYİ Parti liderlerinin yarın bir araya geleceğini aktardı.

Babaeker’in açıklamalarından bazı önemli başlıklar şöyle:

“Kemal Kılıçdaroğlu ve Akşener yarın bir araya gelecekler. İYİ Parti ile CHP arasında ne zamandır gerilimin olduğu konuşuluyordu. 2 Mart’taki görüşme öncesinde aradaki pürüzlerin giderilmesi için görüşecekler.

Ama o açıklamada şöyle bir metin vardı: ‘Aslında metinde bulamayacağınız bir isim üzerinde ortaklaştılar’ dedi Özgür Özel. Bu cümle bir tartışma yarattı.

CHP’deki kaynaklarımla da görüştüm. Tüm vekiller partideki cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğu yönünde görüş bildirdi, görüşün bildiriye yansımasını istedi. Kemal Kılıçdaroğlu kendi adının bu bildiriye yansımasına izin vermedi. Ama aday belirleme yetkisinin 6’lı masada olduğunu söyledi.”

Kaynak: Artı Gerçek