fbpx

Ferhat Tunç’tan “Memleketçe” albüm

Paylaş

Ferhat Tunç’un 11 eserden oluşan ‘Memleketçe’ albümü dinleyiciyle buluşuyor.

Sanatçı Ferhat Tunç’un “Memleketçe” adını taşıyan ve 11 eserden oluşan yeni albümü, dinleyicisiyle buluşuyor.

Hakkında açılan davalar ve aldığı hapis cezası nedeniyle 3 yıldır Almanya’da yaşayan Tunç, albümde yer verdiği 11 eserin okumalarını Frankfurt’ta Nihat Ulaş’ın stüdyosunda gerçekleştirdi.

Ulaş, aynı zamanda sanatçının “Memleketçe” adlı yeni klibini de yönetti.

Ferhat Tunç’un kendi adına kurduğu Royem Müzik etiketiyle çıkacak olan albümde toplam 11 eser yer alıyor. Bu eserlerden ikisinin sözleri sanatçının kendisine ait.

Tunç, tarihi Hasankeyf’in sular altında bırakılarak yok edilmesini anlattığı “Hasankeyf” adlı eserinde Kürt Opera Sanatçısı Pervin Chakar ile düet yaptı.

Aram Tigran’ın Kürtçe eseri seslendirildi

Diğer sözlerde Ahmet Can Akyol, Selahattin Demirtaş, Doğan Munzuroğlu, Hıdır Işık, Hüseyin Aşkın ve Hakan Kerimoğlu’nun imzaları var. Sekiz eserin bestesi ise Tunç’a ait. Sanatçı albümde söz ve müziği Aram Tigran’a ait ‘Xemili Zozan’ adlı Kürtçe esere de yer verdi.

18 Şubat’ta dijital platformlarda

Albüm, 18 Şubat Cuma akşamı Spotify, Apple Music, Deezer ve Fizy gibi dijital platformlarda yer alacak. Aynı akşam ‘Memleketçe’ adlı esere çekilen klip, ilk kez sanatçının YouTube kanalında gösterime açılacak.

CD olarak da müzik marketlerde yer alacak olan albümün dağıtımını KOM Müzik üstlendi.

“İçimdeki memleket pusulam oldu”

Tunç, albüme ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden “Memleketin içinden çıkarıldığım puslu zamanlarda içimdeki memleket pusulam oldu daima. Memleketçe mırıldandığım bir Dersim ezgisi yarenlik etti yolda bana. Bir de sizin varlığınız” ifadelerini kullandı.