fbpx

AKP’li belediye başkanı iki kadını tehdit etti

Paylaş

Ordu’ya bağlı Gürgentepe Belediyesi’nin AK Partili Belediye Başkanı Yaşar Şahin’in, belediyeye ait şirkette çalışan 2 kadın işçiye makam odasında sendikadan istifa etmeleri için uyguladığı baskının görüntüleri ortaya çıktı.

“Ben dediğimi yaptırmazsam yaşatmam”

2019 yılı Haziran ayında yaşanan olayda, Başkan Şahin makam odasına çağırdığı 2 kadın işçi ile Türk-İş’e bağlı Belediye-İş Sendikası’dan istifa etmeleri konusunda tartışıyor. Belediye başkanı görüntülerde, “Ben bu şirketin başkanı olarak diyorum ki, siz bu sendikadan istifa edin” diyor. Başkan ardından “Ben dediğimi yaptırmazsam yaşatmam” tehditvari bir üslup kullanıyor.

Kadın işçilerin istifa etmeyeceklerini söylemeleri üzerine Şahin odasına çağırdığı bir erkek personelden, 4 kişi hakkında emirlere itaat etmedikleri için tutanak tutmasını istiyor. Erkek personel bir süre sonra odadan ayrılıyor ama kadınlar tutanak tutulmasına da itiraz ediyor.

Kadınlara hakaret ederek odasından kovdu

Kadınların itiraz etmesine sinirlenen Başkan Yaşar Şahin, sinirle koltuğundan kalkarak 2 kadını odasından kovuyor. Kadın işçiler odadan ayrılırken dava açacaklarını söyleyerek çıkıyor.

Davayı kazanmalarına rağmen işe geri dönemediler

Yaşar Şahin sendikadan ayrılmayan 4 işçi hakkında amirlerine itaat etmedikleri gerekçesiyle tutanak tutturuyor ve kısa bir süre sonrada işçileri işten çıkarıyor. İşçiler açtıkları davayı kazansalar da tekrar görevlerine geri dönemedi.

15 yıl AKP Kadın Kollarında çalışan 2 çocuk annesi Karaca, şimdi bir tekstil atölyesinde çalışıyor. 

Kaynak: Siyasi Haber