fbpx

MÖP: Murat Kuseyri tüm ezilenlerin sesiydi

Paylaş

Mezopotamya Özgürlük Partisi (MÖP), Stockholm’de yaşamını yitiren Gazeteci Murat Kuseyri’yi andı.

Açıklamanın tam metni şöyle:

MÖP olarak, Asuri/Süryani/Keldani halkı adına, yitirmiş olduğumuz Enternasyonalist Murat Kuseyri yoldaşı saygı, hürmet ve minnetle anıyoruz!

Başta ailesine, biricik oğluna, kardeşlerine, dostlarına, yoldaşlarına, Mezopotamya ve Anadolu halklarına, emekçilere, kadınlara, gençlere ve İsveçli dostlarına Metanet diliyoruz..

Murat yoldaş tüm ezilen kesimlerin; sesini, acısını, duygularını ve haklı demokratik istemlerini gece-gündü, yaz-kış demeden büyük bir cesaret, sabır ve itinayla kalemiyle Dünya Kamuoyuna duyurmaktaydı. Bu kesimlerden biri de Asuri/Süryani/Keldani halkının 1915 Seyfo/Soykırım acısıydı! Böylece Murat yoldaş halkımızın bağrında taht kurdu.. O her zaman Ulusal, Toplumsal Demokratik Mücadelemizde yaşıyacak!

Murat karekter sahibi bir insan, dostluğa değer veren, devrimci pransiplere özen gösteren, dayanişma ruhu güçlü olan, mütevazi ve devrimci idiasında sonuna kadar direnen Enternasyonalist bir sosyalist kişilikti..

Murat yoldaşın kaybı, demokrasi taraftarları açısından büyük bir kayıp oldu. çok erken ayrıldı bu değerli insan..

MÖP olarak acı haberine çok üzüldük be yoldaş, ama elden birşey gelmeyince insan hüzünle kalıyor.. Bizlerin üzerinde olan Medya Emek hakkını asla unutmıyacağız, seni hep saygı ile anacağız..

Bizler ve tüm demokrasi sevenler, bu dünyadan bir cesur Medya Emekçisi geçmiştir diyecek..

Ardında halklara büyük hatıralar bırakrak, sesiz bir şekilde göç ettin ve Yıldızlara karıştın. Enetrnasyonalist, ilkeli devrimci, prensip sahibi ve sosyalist denilecekse birine; bu Murat Kuseyri yoldaştır.. Bir kez daha seni saygı, sevgi, hürmet ve minnetle anıyor.. Devrimci Emeğini Selamlıyoruz!

Güle, güle değerli İnsan!

Mezopotamya Özgürlük Partisi