fbpx

İtalya’da 160 km hızla giden Trenin çarptığı 5 demir yolu işçisi öldü

Paylaş

İtalya’da Torino-Milano demir yolunda gece saatlerinde çalışma yapan işçilere tren çarptı, 5 işçi yaşamını yitirdi.

İtalya’da Torino-Milano demir yolunda gece saatlerinde çalışma yapan işçilere tren çarpması sonucu 5 işçi hayatını kaybetti.

İtalyan basınında yer alan haberlere göre, Torino-Milano demir yolu hattı üzerinde yer alan Brandizzo İstasyonu yakınındaki hatta dün gece saatlerinde bakım çalışması yapan işçilere tren çarptı.

İş cinayetinin, demir yolu işçilerinin 1 numaralı platformda ray bakım ve yenileme çalışmalarına başladığı sırada gerçekleştiği ve olay anında trenin saatte 160 kilometre hız yaptığının tespit edildiği belirtildi.

İş cinayetiyle ilgili soruşturma başlatan Ivrea Savcılığının, olayın nasıl gerçekleştiğini araştırdığı ve işçilere çarpan trenin makinistinin de sorgulanacağı kaydedildi.

İşçilere çarpan trenin olay yeri incelemesi için hatta tutulduğu bu nedenle Torino-Milano hattındaki banliyö seferlerinin durdurulduğu ifade edildi.

AA’nın haberine göre, İtalyan Devlet Demir Yolu (RFI) şirketinden yapılan açıklamada, çarpan trenin ticari bir seferde olmadığı, bakım işçilerinin de harici bir yüklenici (taşeron) firmanın çalışanları olduğu aktarıldı.

Başbakan Yardımcısı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Matteo Salvini de yaptığı yazılı açıklamada, kazayı korkunç bir trajedi olarak niteleyerek ölen işçilerin yakınlarına başsağlığı diledi.