fbpx

Özgürlük Gemisi, 9 Kasım’da harekete geçecek

Paylaş

PKK Lideri Abdullah Öcalan’a özgürlük talebiyle Avrupa’nın farklı yerlerinden aktisivistleri bir araya getiren “Özgürlük Gemisi”, 9 Kasım’da Atina’dan kalkacak.

Özgürlük Gemisi eylemine Avrupa’nın farklı ülkelerinde yazar, insan hakları savunucusu, hukukçu, siyasetçi ve aktivist katılıyor.

“Özgürlük Gemisi” eylemi Abdullah Öcalan’a Özgürlük İnisiyatifi tarafından “Zamanı geldi-Abdullah Öcalan’a özgürlük, Kürdistan’da barış” şiarıyla başlatılan uluslararası kampanya çerçevesinde yapılıyor.

Eyleme katılan aktivistler bu pazartesi günü Yunanistan’da bir dizi görüşmede bulunacak. Ziyaret listesinde radikal sol koalisyon Syriza, Halk Birliği (LAE), Yeni Sol Akım (NAR) ve sivil toplum örgütü DIKTIO var.

9 Kasım’da Atina’dan kalkarak 12 Kasım’da İtalya’ya varacak olan “Özgürlük Gemisi”, seyahat boyunca Abdullah Öcalan’ın paradigmasını, felsefesini ve Abdullah Öcalan’a Özgürlük İnisiyatifi’nin başlattığı kampanyayı tartışacak. Eylemciler, Abdullah Öcalan’ın fikirlerini herkese ulaştırmayı hedefliyor.

Özgürlük Gemisi, 12 Kasım’da İtalya’nın Napoli limanına kitlesel bir şekilde karşılanacak. Bu karşılama, siyasi ve kültürel etkinliklerle tamamlanacak.