fbpx

Bir Kira Bir Yuva kampanyası ile 33.098 aileye kira yardımı

Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, “Bir Kira Bir Yuva” adlı yardım kampanyasının internet sitesine dün akşam 3 milyon 700 bin siber saldırı olduğunu söyledi. Soyer, “Bu iyilikle kötülüğün mücadelesi” dedi.

Halk TV’nin depremzedeler için düzenlediği ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyası özel yayında hedeflerin üzerine çıkılarak 33.098 aileye kira desteği için 330 milyon lira toplandı.

Soyer’in Twitter hesabından bağışlarla ilgili şu bilgileri verdi:

“Hedefimizi aştık… 33.098 ailemize kira desteği için 330 milyon TL topladık. Dayanışmamızı sürdürecek, büyütecek, yuva sıcaklığına hasret kalan depremzedelerimize hep birlikte destek olacağız.”

‘Bu iyilikle kötülüğün mücadelesidir’
İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Soyer, bugün Halk TV’de canlı yayında yaptığı son açıklamada ise dün akşamki yardım kampanyası ile ilgili dikkat çeken bir ayrıntıyı açıkladı.

Soyer, kampanyanın internet sitesine 3 milyon 700 bin siber saldırı gerçekleştiğini söyledi. Soyer, “Bu iyilikle kötülüğün mücadelesi” dedi.

Demirtaş çifti ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyasına 10 çadır bağışladı
Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve eşi Başak Demirtaş, “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasına 10 çadır bağışladı.

Demirtaş çifti Halk TV’ye şu mesajı gönderdi:

“Herkese bir kez daha başsağlığı ve sabır diliyoruz. Bugünler de geçecek ama dayanışma ile, el ele vererek geçecek.

Bizim halkımıza sözümüz var, ne olursa olsun tüm ezilenler yan yana duracağız, büyük barışı, güçlü demokrasi ve aydınlık yarınları mutlaka kazanacağız.

Gücümüz oranında 10 çadırı HDP aracılığıyla halkımıza gönderebildik, 10 çadır da sizin aracılığınızla göndermek istiyoruz. Lütfen umudunuzu yitirmeyin, korkmayın, bu zorlu mücadelede bir ve beraber olduğumuzu unutmayın.

Dayanışma için emeği geçen herkese teşekkür ediyor, selam, sevgilerimizi gönderiyoruz.

Başak-Selahattin Demirtaş”

Ne olmuştu?
İzmir Büyükşehir Belediyesi, dün akşam Halk TV ekranlarında depremzedelere destek olmak için “Bir Kira Bir Yuva” dayanışması başlattı. Kampanya, diğerlerinin aksine depremzedelerin barınma sorununa odaklandı.

Gecenin sonunda özel yayının tamamlanmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, hedefledikleri tutarın üzerine çıktıklarını, 33 bin 98 aileye kira desteği için 330 milyon lira toplandığını duyurdu.

Çok sayıda sanatçı ve siyasetçinin de ilgi gösterdiği programa Başak Demirtaş ve eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 10 çadır bağışladı.

Programa bağlanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bir maaşını daha bu kampanyaya bağışladığını dile getirdi.

Aralarında Metin Uca, Hayko Cepkin, Ercan Kesal, Şenay Gürler, Nejat Yavaşoğulları, Ayşen Şahin, Burhan Şeşen, Hüseyin Turan ve Mazlum Çimen’in de olduğu birçok sanatçı ve müzisyen, gazeteci, yazar ve gönüllülerin koordinasyonu ile bağışların aktarıldığı programa kızı Eylem Şafak Aydın’ı depremde kaybeden sanatçı Orhan Aydın da katıldı.

Kaynak: Siyasi Haber