fbpx

Dünyanın en uzun sualtı tünelinde yolcular saatlerce mahsur kaldı

Paylaş

Fransa ile İngiltere arasında sefer yapan bir yolcu treninin iki ülkeyi denizden birbirine bağlayan Manş Tüneli’nde arıza yapması üzerine yolcular saatlerce tünelde mahsur kaldı.

İngiltere’de tren arızası nedeniyle Manş Tüneli’nde mahsur kalan yolcular saatlerce bekleyişin ardından tahliye edildi. Arızalanan trende bulunan yolculardan biri “Felaket filmi gibiydi. Ne olduğunu anlamadan, sonu görünmeyen bir yerde yürüyorsunuz. Hepimiz uzun kuyrukta denizin altında bekledik” dedi.

Fransa’nın Calais kentinden İngiltere’nin Folkestone kentine giden bir yolcu treni İngiltere ile Fransa’yı denizden birbirine bağlayan Manş Tüneli’nde arıza yaptı. Trende saatlerce mahsur kalan yüzlerce yolcu, acil servis tüneline tahliye edildi.

Demiryolu işletmecisi özür diledi

Metrelerce uzunluktaki tünelde yürümek zorunda kalan yolcular, başka bir trene bindirilerek Folkestone terminaline götürüldü.

Olayın ardından Demiryolu işletmecisi Eurotunnel Le Shuttle, yaşanan arıza nedeniyle yolculardan özür diledi.

“Felaket filmi gibiydi”

Arızalanan trende bulunan 37 yaşındaki Sarah Fellows yaptığı açıklamada, “Servis tüneli korkunçtu. Felaket filmi gibiydi. Ne olduğunu anlamadan sonu görünmeyen bir yerde yürüyorsunuz. Hepimiz uzun kuyrukta denizin altında bekledik” dedi. Fellows, tünelde panikleyen bir kadının ağladığını, yalnız seyahat eden başka bir kadının ise panik atak geçirdiğini söyledi.

Dünyanın en uzun üçüncü demiryolu tüneli olan Manş Tüneli, 37,9 kilometre ile dünyadaki en uzun sualtı geçişine sahip.

Artı Gerçek / Gaste Avrupa