fbpx

Almanya’da şiddetli fırtınada 3 kişi hayatını kaybetti

Paylaş

Almanya’da şiddetli fırtınada en az 3 kişi hayatını kaybetti.

Alman Meteoroloji Dairesinden (DWD) yapılan açıklamada, Ylenia adı verilen fırtınada rüzgar hızının Saksonya Anhalt’taki Harz Dağları’nda saatte 150, bazı bölgelerde de saatte 120 kilometreyi geçtiği belirtildi.

Fırtına nedeniyle özellikle ülkenin kuzeyinde ve doğusunda hayatın olumsuz eklendiği ve şimdiye kadar üç kişinin yaşamını yitirdiği ifade edildi.

21.10.2021, Rheinland-Pfalz, Speyer: Auf der Rheinbrücke steht ein Lastwagen quer. Aufgrund mehrerer querstehender Lkws auf der Brücke, die Teil der Teil der Bundesautobahn 61 ist, wurden alle Fahrbahnen in jede Richtung gesperrt. Derzeit geht die Polizei davon aus, dass die anhalten Sturmböen den Anhänger eines Lastwagens erfassten und dieser so umstürzte. Foto: Rene Priebe/Pr-Video/dpa – ACHTUNG: Kennzeichen gepixelt +++ dpa-Bildfunk +++

Saksonya-Anhalt eyaletinde fırtınanın etkisiyle bir ağacın otomobilin üzerinde düşmesi sonucu 55 yaşındaki birinin, Aşağı Saksonya eyaletinde de aynı sebeple 37 yaşında bir kişinin hayatını kaybettiği aktarıldı. Osnabrück bölgesinde ise fırtına nedeniyle römorklu otomobilin karşı şeride geçerek tır ile çarpışması sonucu araç sürücüsünün yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Almanya Demiryollarından (Deutsche Bahn) yapılan açıklamada, fırtınanın yol açtığı hasarlardan dolayı 19 Şubat’a kadar ülke genelinde tren seferlerinde aksaklıkların yaşanacağı bildirildi. Almanya hava yolu şirketi Lufthansa’dan yapılan açıklamada da Avrupa’nın kuzeybatısında ve Alp Bölgesi’nde beklenen kötü hava koşulları sebebiyle Luftansa’nın uçuş programında 19 Şubat’a kadar bölgesel olarak aksaklıklar olabileceği belirtilerek, yolculardan seyahat öncesinde uçuşun durumunu öğrenmeleri istendi. Fırtına sebebiyle Mecklenburg-Vorpommern, Brandenburg, Bayern, Sachsen, Rheinland-Pfalz ve Kuzey-Ren Vestfalya eyaletlerinde on binlerce kişinin bir süre elektriksiz kaldığı aktarıldı.

Kaynak: Sputnik Türkiye