fbpx

Almanya’da iki kardeş ablalarını yaşam tarzı nedeniyle öldürdü

Paylaş

Almanya’da açılan cinayet dosyasında Afganistan uyruklu iki erkek kardeş, Berlin’de buluşmak için ikna ettikleri ablalarını öldürerek cesedini parçalara ayırmakla suçlandı.

İddianameye göre Afganistan uyruklu 26 yaşındaki Sayed H ve 22 yaşındaki Seyed H, geçtiğimiz temmuz ayında ablaları Meryem H’yi Almanya’nın başkenti Berlin’de buluşmak için ikna etti.

İki çocuk annesi kadını buluşma bahanesiyle kandırarak boğan kardeşler, ‘Batılı yaşam tarzına sahip olmakla’ suçladıkları ablalarının boğazını keserek öldürdü.

Alman yetkililer Meryem H’nin vücudunu parçalara ayıran şüphelilerin daha sonra cesedi bir bavula koyarak tren istasyonuna götürdüklerini belirtti. Medyaya yansıyan güvenlik kamerası görüntülerinde Sayed ve Seyed’in siyah bir bavulu Berlin’deki Südkreuz istasyonuna götürdükleri görülüyor.

Tren ile Bavyera’ya ulaşan Afgan kardeşlerin daha sonra Sayed’in Holzkirchen yakınlarındaki evine yakın bir ormanlık alana ablaları Meryem’in cesedini gömdükleri belirtildi.

Alman savcılık, söz konusu iki şüphelinin kız kardeşlerini ‘namus ve ahlak sebebiyle’ öldürüldüğünü belirtti.

Savcılar şüphelilerin, Meryem’in henüz 16 yaşındayken evlendiği kocasından şiddete maruz kalması nedeniyle boşanmasını ve yeni bir ilişki kurmasını kabullenemediklerini sözlerine ekledi.