fbpx

Almanya’da sahte aşı karnesi olan şahıs eşi ve 3 çocuğunu silahla vurdu ve intihar etti

Paylaş

Almanya’da sahte aşı pasaportu kullanan bir kişi yakalanarak çocuklarının elinden alınacağı korkusuyla önce ailesini öldürdü, ardından intihar etti.

Başkent Berlin’in güneyindeki Koenigs Wusterhause’da meydana gelen olayda 40 yaşındaki kişinin evinde önce dört, sekiz ve on yaşındaki çocuklarını ve 40 yaşındaki eşini silahla vurdu, sonrasında silahı kendine yönelterek canına kıydı.

Polisin evde cansız bedenler gören bir şahidin ihbarı üzerine eve geldiği belirtildi.

Polisin ele geçirdiği savcının kamuoyuyla paylaştığı veda mektubuna göre kendisi ve eşi için sahte aşı pasaportu düzenlediği, bu durumu iş yerinin öğrendiği ve bu sebeple tutuklanacaklarından ve çocuklarının elinden alınacağından korktukları anlaşıldı.

Olayın Almanya dördüncü dalganın durdurulması için Covid-19 kısıtlamalarını sıkılaştırma girişiminde yaşanması dikkat çekti.

Geçtiğimiz aydan bu yana çalışanlar ya Covid-19 aşısı olduklarını ya da testlerinin nehatif olduğunu işyrlerine ibraz etmek zorunda.

Alman yetkililer geçen haftadan itibaren temel ihtiyaç alışverişi yapılan bakkal, eczane ve fırın gibi mağazalar dışındaki hemen hemen bütün diğer yerler için aşılanmamış kişilerin girişine engel getirdi. Yetkililer ayrıca bazı işler için aşı zorunluluğu getirmeyi de planlıyor.

Kaynak: Euronews