fbpx

Mezopotamya Özgürlük Parti: Hüseyin Şenol’a yapılan saldırı tüm demokrasiyi savunanlara karşı yapılmıştır

Paylaş

Mezopotamya Özgürlük Partisi, geçtiğimiz hafta Almanya’da Baden-Württemberg eyaletinde yaşayan ve yerel Merhaba Gazetesi’nin kurucusu, Avrupa Demokrat sitesi yazarı Hüseyin Şenol’un posta kutusunun üzerine mermi çekirdeği yerleştirilerek tehdit edilmesiyle ilgili bir açıklama gerçekleştirdi.

MÖP tarafından yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde:

‘MÖP, Asuri/Süryani/Keldani halkı adına, Demokrasi, Özgürlük ve Eşitlik uğruna yıllardır, en zor koşullarda, sürgünde, Türkiye’de yaşayan tüm ulusların demokratik bir ortamda birlikte özgürce yaşaması için mücadele veren; aydın demokrat ve yazar Hüseyin Şenol’a yönelik Mermili Tehdit, tüm demokrasiyi savunanalara karşı yapılmıştır..

Bu yaklaşımın Türk soykırımcı devletin eliyle yapıldığı şüphe götürmez.. Bu yaklaşımı kınıyor, lanetliyoruz!

Dolayısyla Hüseyin Şenol yoldaş yanlız değildir.. Bizler MÖP olarak, Asuri/Süryani/Keldani halkının 1915 Seyfo/Soykırım ve demokratik hak taleplerini cesurca yansıtan bu fedekar, değerli yoldaşın, dostun yanında olduğumuzu belirtiyoruz!

Sosyalizm ve Toplumsal Demokrasisnin özgür sesi, yüreği olan bu aydin insana yapılan, bu alçakça tahdit, özgür basının sesini kısacaklarını sanıyorlar. Bu yaklaşım tükenmişliğin, çözümsüzlüğün ve Türk devlet faşizmin ulaştığı çirkef durumu gösterir..

Yıkıma doğru giden Türk devlet faşizmi, Ortadoğu, Orta Asya, Afrika ve Avrupa’da işgal, müdahale, karışıklık ve bu yaklaşımlarla kendini kurtarmaya çalışıyor. Oysa her zalimin bir sonu olduğu gibi, Türk soykırımcı devletin de elbet bir sonu olacaktır..

Halkların özgür sesini düşünce, ruh, kalem ve yüreğiyle yansıtanlar, halkların yüreğinde taht kurdular. Hüseyin Şenol yoldaş Mezopotamya ve Anadolu halklarının acısını, düşüncesini ve istemlerini Avrupa Demokrat ve daha öncesi yayınlarda yansıtarak, şimdiden Enternasyonalist bir yaklaşımla Asuri/Süryani/Keldani halkının yüreğinde taht kurdu..

Hüseyin Şenol yoldaşa sahiplenmek, yanında durmak ve saldırıya tavır almak, Sosyalizmin, Toplumsal Demokrasi zihniyetinin temel gereği ve Türk devlet faşizmine karşı durmaktır..!’