fbpx

Tecavüzcüye tecavüzcü diyen Ezgi Mola’ya ceza!

Paylaş

Batman’ın Beşeri ilçesinde 18 Ağustos 2020’de İpek Er’e tecavüz eden ve ölümüne neden olan Uzman Çavuş Musa Orhan’ın, “nitelikli cinsel saldırı” suçundan tutuksuz yargılanması sürerken, Orhan’ın önce tutuklanıp ardından serbest bırakılması birçok kesimin tepkisine yol açmıştı. Oyuncu Ezgi Mola da Twitter üzerinden, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya! Ne diyeyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun! #MusaOrhanTutuklansin”.

Ankara 31’inci Asliye Ceza Mahkemesi, ‘basit yargılama’ usülüyle duruşmasız olarak görülen davada kararını açıkladı. Mahkeme, sanatçıya ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ ve ‘hakaret’ suçlarından 90 günlük adli para cezası verdi. Eylemin alenen gerçekleşmesi nedeniyle artırıma gidilerek 105 güne çıkarılan ceza, ‘cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkileri’ göz önünde bulundurularak 65 güne indirildi.


Oyuncu Ezgi Mola, 65 gün adli para cezasına (5 bin 200 lira) çarptırılırken, hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verildi.